Seçtiğiniz resme göre Sigmund Freud sizin hakkınızda ne derdi?

Ancak resimlere dikkatli bakmayın, analiz etmeyin, ilk izlenime odaklanın.

Freud senin hakkında ne derdi?

1 numaralı resmi seçtiyseniz

Psikanalizin yaratıcısı muhtemelen size şunu söyleyecektir:
“Çok büyük bir mizah anlayışı kaynağınız var. Şakalar, kahkahalar, her şeyin en iyisi olduğunu anlamak, neşeli ve onurlu yaşamanıza yardımcı olacaktır. Ancak mizahı maskelemek için kullanmayın. Bu konuda açık sözlü olmayı öğrenin, olumsuz duygulardan, gözyaşlarından utanmayın. En tehlikeli şey bunları kendinize saklamaktır.

Seçiminiz resim 2 ise
Çoğu zaman insanlar mutluluğu, minimal de olsa hayali bir istikrarla değiştirirler.
İnanılmaz derecede pratiksiniz, bir kez daha risk almamaya çalışıyorsunuz. Önümüzdeki gün için size güven duygusu verir. Fikirlerinizi ve potansiyelinizi gerçekleştirmek için çok çalışıyorsunuz, çaba harcıyorsunuz. İnsanları rahatsız etmemeye, hatta hoş olmayan bir gerçeği şaka olarak sunmamaya çalışın.

3 numaralı resmi seçerseniz
Psikanaliz yazarı size şöyle diyebilir: “Dikkatinizi başka konulara çevirirseniz acı kaybolur. Acıya ne kadar önem verirseniz, acı sizi o kadar yok eder. Bu prensibe dikkat edin. Bu sayede evren önemli bir mesaj vermek ister. Hayatınızdaki olayları farklı yönlerden değerlendirin, olumlu anları arayın.”

Seçiminiz 4 numaralı resim ise
Sevdiğimizde hayatta en savunmasız ve açık oluruz. Bilinçaltınız çeşitli korkulara oldukça yatkındır. İnsanları hayatınızdan çıkarmak sizin için zordur. Freud’un tavsiyesi yardımcı olacaktır: “Bir kişinin en azından kendine karşı dürüst olması önemlidir.”

5 numaralı resmi seçtiyseniz
Fikrinizi dinledikten ve hangi resmi seçtiğinizi öğrendikten sonra psikanaliz yazarı size şöyle diyebilir: “Çoğu insanın hayatta gerçeğe ihtiyacı yoktur. Yanılsamalara ihtiyaçları vardır çünkü onlar olmadan yaşayamazlar. Çevrelerindeki dünya Çok çeşitlidir, çok yönlülüğünü tanımaya çalışın. Sahip olduklarınıza şükretmeyi unutmayın. Ancak alaycılığınıza dikkat etmek önemlidir.

6 numaralı resmi seçtiyseniz.
Freud sizin hakkınızda şunları söylerdi: “Bir kadın için sevmek, sevilmekten çok daha önemlidir. Sevdiğiniz şeye inanılmaz derecede bağlısınız. Hedefinize ulaşmak için her türlü engeli aşmaya hazırsınız. Bunun olması mümkün. Yalnızca büyük insanlar bir çocuğun davranışının unsurlarını tüm yaşamları boyunca kendi içlerinde tutabilirler. Geçmişinizden pişmanlık duymayı bırakın. Kendinize daha fazla zaman ayırın, içinizdeki çocuğa iyi bakın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x